Chińskie władze zainwestują w prace nad sztuczną inteligencją

0

Jak informują chińskie media, Chińskie władze mają ambicje, by stać się liderem biznesów opartych na sztucznej inteligencji. Chiński rząd planuje uruchomienie programów wsparcia dla przedsiębiorców, rozwijających rozwiązania w zakresie AI. W szczególności w formie zachęt podatkowych.

Planowane jest także powołanie rządowych jednostek, pracujących nad sztuczną inteligencję. Ponieważ te jednostki będą przedłużeniem państwa, prawdopodobnie będzie im łatwiej uzyskać szeroki dostęp do danych, którymi naukowcy będą mogli „karmić” swoje algorytmy.

Raport na temat perspektyw branży AI przygotowany przez PwC przewiduje, że udział sztucznej inteligencji w globalnej gospodarce w 2030 roku wyniesie 15.7 biliona dolarów. Chiny chciałby zjeść znaczną część tego tortu.

Co ciekawe, jakiś czas temu Prezydent Rosji, Vladimir Putin powiedział, że AI to przyszłość świata, a naród, który będzie liderem tej technologii, zdominuje globalną politykę.

fot. Giphy

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *