Chat with us, powered by LiveChat

FinTech Gala Awards: inviPay.com, Currency One, mBank, Benefia Ubezpieczenia, Vivus Finance, kantoronline.pl, PayU S.A., Idea Bank

0

22 listopada 2016 r. o godzinie 19.00 w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się FinTech Gala Awards.

Gala miała na celu wyróżnienie rozwiązań, produktów i usług wpływających na rozwój sektora fintech w Polsce.
Wyróżnienia przyznane zostały w następujących kategoriach:

Best fintech start up – inviPay.com
inviPay.com to dynamicznie rozwijający się startup z nowatorską, na rynku polskim, aplikacją skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw. Do dnia dzisiejszego inviPay.com obsłużył transakcje o łącznej wartości ponad 40 MLN PLN. Autorem tego unikalnego rozwiązania jest Marcin Pasenik – Prezes Zarządu inviPay. Nagrodę w tej kategorii wręczył Maciej Balsewicz, CEO, bValue Angels VC.

Currency exchange solution – Currency One
Prowadzone przez firmę Currency One serwisy Internetowykantor.pl i Walutomat w tym roku po raz kolejny udowodniły swoją pozycję lidera, bijąc rekordy jednodniowego obrotu. Po ogłoszeniu wyników referendum w sprawie Brexit, platformy te jako jedyne na rynku sprostały wymaganiom klientów umożliwiając bezpieczną, wygodną i przede wszystkim niezachwianą dostępność wymiany walut. W rezultacie platformy prowadzone przez firmę Currency One zanotowały rekordowy obrót dzienny w wysokości ponad 200 milionów złotych, plasując się tym samym na pozycji niekwestionowanego lidera rynku wymiany walut on-line w Polsce. Nagrodę w tej kategorii odebrał Jacek Kornosz, Prezes Zarządu, Currency One, a wręczył mec. Arkadiusz Pędzich, Partner Kancelarii Allen & Overy.

Fintech in bank implementation – mBank
Produkt stworzony przez mBank – mKsięgowość to rewolucyjna fuzja konta bankowego i księgowości w jednym, powstała dzięki współpracy mBanku i SuperKsięgowa. Usługa dedykowana klientowi segmentu Małych i Średnich Firm wykorzystuje m.in. technologię Machine Learning by oszczędzać czas przedsiębiorcy i ułatwiać mu prowadzenie firmy. Statuetkę w tej kategorii odebrał w imieniu mBanku Tomasz Górski, Dyrektor Departamentu Małych i Średnich Firm, mBank, a wręczył Adrian Kurowski, Dyrektor VISA Europe w Polsce.

Insurtech implementation – Benefia Ubezpieczenia
Rozwiązanie Tu i Teraz. Na podstawie uzyskanych dzięki zeskanowaniu z dowodu rejestracyjnego kodu AZTEC, informacji Klient otrzymuje kilka skalkulowanych, dedykowanych tylko jemu wariantów ubezpieczenia. Tu i Teraz to unikatowa na skalę europejską aplikacja umożliwiająca dokonanie ubezpieczenia samochodu jedynie w 2 minuty! Statuetkę odebrał Mariusz Kurowski, Wiceprezes Zarządu, Benefia Ubezpieczenia, a wręczył Mariusz Chochołek, Prezes Zarządu, Integrated Solutions sp. z o. o.

Lending solution – Vivus Finance
Vivus to FinTech który rozpoczął działalność w 2012 roku. Wprowadził szereg rozwiązań, które stały się standardem w całym sektorze finansowym. To pierwszy FinTech w Polsce, który został liderem w swojej branży. Przy okazji pokazując, że nawet na tradycyjnych rynkach zawsze znajdzie się miejsce dla innowacyjności i nowoczesności! Nagrodę otrzymuje za udaną fuzję nowoczesnych technologii i finansów osobistych. Oraz za stworzenie rozwiązań informatycznych, które zdefiniowały na nowo rynek mikropożyczek w Polsce. Nagrodę w tej kategorii odebrała Ewa Wernerowicz , COO, Vivus Finance, a wręczył Norbert Biedrzycki, CEO Atos Polska, VP CEE System Integration.

Money transfer solution – kantoronline.pl
kantoronline.pl to jeden z pierwszych na świecie kantorów internetowych. W pełni wykorzystując swój zaawansowany system IT oraz współpracę ze wszystkimi kluczowymi bankami, oferuje klientom błpayuyskawiczne transfery przelewów. Dzięki kantoronline klienci oszczędzają czas, pieniądze i wygodnie operują swoimi finansami. Kantoronline.pl także z powodzeniem ułatwia życie swoim pracownikom – m.in. dzięki wprowadzeniu automatycznego księgowania zasileń. Wszystko to sprawia, że dziś jest jednym z wiodących kantorów internetowych w Polsce. Statuetkę w tej kategorii odebrał Przemysław Spyra, Prezes Zarządu, kantoronline.pl, a wręczył Marcin Petrykowski, Wiceprzewodniczący Rady Programowej, Dyrektor Zarządzający, S&P Global.

Payment solution – PayU S.A.
PayU PayTouch to rozwiązanie dla m-commerce, umożliwiające dokonanie wygodnych płatności mobilnych polegających na jednym kliknięciu, stworzone dla jak największej wygody konsumentów, którzy chcą dokonywać płatności za zakupy bezpośrednio w aplikacji lub na stronie mobilnej sklepu bądź serwisu. Głównymi zaletami rozwiązania są prostota, intuicyjność, szybka integracja oraz pełne bezpieczeństwo transakcji. Nagrodę w tej kategorii odebrał Mario Shiliashki, CEO, PayU EMEA, a wręczyli Dorota Zimnoch, FinTech Program Leader, D-Raft oraz Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Zarządu Pekao S.A.

Technology innovation – Idea Bank
Idea Cloud to nowoczesna bankowość dla małych i średnich firm umieszczona w chmurze. Łączy funkcje księgowe z bankowymi, a dzięki dedykowanym aplikacjom znacznie ułatwia przedsiębiorcom zarządzanie biznesem. Statuetkę na ręce Małgorzaty Szturmowicz, Członka Zarządu, Dyrektora Finansowego, Idea Bank wręczył Roman Szwed, Prezes Zarządu, Atende.

Rozdanie statuetek odbyło się w Hotelu Westin podczas FinTech Gala Awards, która rozpoczęła się o godzinie 19:00. Wręczeniu nagród towarzyszył akustyczny koncert tria CUGOWSCY czyli Krzysztofa, Piotra i Wojtka Cugowskich. Podczas Gali można było również wziąć udział w aukcji charytatywnej, podczas której można było wylicytować rękawicę z autografem Sylvestra Stallone z filmu Rocky, koszulkę Marcina Gortata z autografem sportowca, rakietę tenisową z kolekcji Agnieszki Radwańskiej z autografem oraz piłkę z autografem Cristiano Ronaldo.

 

Share.

About Author

Szymon Syp jest adwokatem, doktorem nauk prawnych (Instytut Nauk Prawno-Administracyjnych Wydziału Prawa i Administracji UW) oraz absolwentem programu LL.M. (Maurer School of Law, Uniwersytet w Indianie). Szymon posiada ponad 7-letnie doświadczenie zawodowe i specjalizuje się w prawie spółek, obsłudze bieżącej spółek polskich i zagranicznych, transakcjach fuzji i przejęć (M&A) oraz prawie konkurencji.

Szymon aktualnie jest Starszym Prawnikiem/Menadżerem w ramach Crido, gdzie należy do zespołu odpowiadającego za świadczenie usług prawnych. W ramach Crido Szymon doradzał przy wielu transakcjach M&A na rynku prywatnym oraz publicznym, w tym w zakresie krajowych i zagranicznych transakcji pracując dla klientów prywatnych, spółek publicznych, akcjonariuszy, firm rodzinnych, spółek wielobranżowych czy funduszy PE/VC. Szymon pracował m.in. dla właścicieli EBS sp. z o.o. przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów w grupie spółek EBS; b) doradzał Hili Company przy akwizycji polskiej spółki spedycyjnej Allcom sp. z o.o.; c) doradzał Exact Systems S.A. przy nabyciu spółek w Niemczech, Belgii oraz Polsce; d) doradzał KRUK S.A. przy nabyciu PRESCO GROUP. Szymon posiada również doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi biznesu klientów prywatnych, obsługi prawnej w zakresie restrukturyzacji grup spółek czy też świadczenia usług z zakresu prawa konkurencji.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (studia prawnicze i obrona doktoratu z prawa administracyjnego), Szkołę Główną Handlową (studia doktoranckie z zakresu ekonomii), Centrum Prawa Amerykańskiego oraz studia podyplomowe LL.M. Thesis w Maurer School of Law, Uniwersytet w Indianie (full tuition scholarship). Studiował także i był stypendystą Levin College of Law (Uniwersytet na Florydzie), Maurer School of Law w Bloomington (Uniwersytet w Indianie) oraz w ramach programu Columbia Law School Summer Program w Amsterdamie. Odbył również pobyt badawczy (research scholar) w Collegio Carlo Alberto (Uniwersytet w Turynie) w ramach grantu badawczego.

Szymon od kilku lat wykłada prawo konkurencji i prawo handlowe wraz z prof. A. Mokrysz - Olszyńską na Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Aktualnie pracuje nad rozprawę doktorską z ekonomii dotyczącą podejścia ekonomicznego w ocenie koncentracji niehoryzontalnych (USA oraz UE) w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jest członkiem licznych stowarzyszeń polskich i międzynarodowych: International Bar Association (brał aktywny udział w konferencjach IBA w Wiedniu, Londynie, Barcelonie, Rzymie, Berlinie czy Paryżu),  AIJA, Instytutu Allerhanda, Stowarzyszenia Prawa Konkurencji, Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa, Polskiego Stowarzyszenia Sądownictwa Polubownego, Asian Competition Forum, European Association of Health Law oraz Stałym Współpracownikiem CARS (Wydział Zarządzania UW).

Szymon jest współautorem komentarza do Rozporządzenia MAR,  współautorem komentarza do Prawa Pocztowego, autorem wielu artykułów naukowych (opublikowanych m.in. w Global Antitrust Review, Monitorze Prawa Bankowego, Przeglądzie Ustawodawstwa Gospodarczego, Państwie i Prawie, internetowym Kwartalniku Antymonopolowym i Regulacyjnym) i prasowych.  Szymon jest współzałożycielem i pomysłodawcą znanych w środowisku blogów prawniczych: Korporacyjnie.pl oraz Antitrust.pl. Prowadzi również autorski blog o transakcjach M&A (www.transakcyjnie.pl).

Szymon wystąpił jako prelegent na przeszło 40 warsztatach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych (m.in. prezentował referaty w Toronto czy Hong Kongu).

W 2016 r. został  laureatem V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii "młodzi obiecujący" przez miesięcznik "Gentleman".

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *