Impact’16 fintech / insurtech

0

7 i 8 grudnia spędzę we Wrocławiu na Impact’16 fintech/insurtech – kongresie, gromadzącym przedstawicieli najbardziej innowacyjnych firm i organizacji branży finansowej i ubezpieczeniowej.

Serdecznie polecam udział w impact CEE. Powodów jest prawie tyle, ile jest paneli i ilu prelegentów. Cały program wydaje się niezwykle interesujący, a forma wystąpień zapowiada się bardzo innowacyjnie (więcej możecie przeczytać na stronie internetowej wydarzenia). Chciałem jednak wspomnieć o dwóch wydarzeniach podczas Kongresu, na które zapraszam szczególnie. 

Pierwszego dnia wystąpię w panelu, poświęconym inwestowaniu w Fintech i Insurtech. Będę rozmawiał m. in. z panem Sylwestrem Janikiem (MCI Capital) oraz panem Piotrem Wilamem (Innovation Nest).

Również pierwszego dnia Kongresu, wystąpią moi dwaj koledzy z Baker & McKenzie – Lothar Determann z Palo Alto oraz Manuel Lorenz z Frankfurtu. Panowie szykują przeciekawą prezentację o kwestiach prawnych działalności Fintech w ujęciu międzynarodowym, transatlantyckim 😉. Już nie mogę doczekać się tej prezentacji.

Mam również nadzieję, że Kongres będzie okazją, żeby spotkać niektórych z czytelników Korporacyjnie.pl. Do zobaczenia!

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *