Jak wybrać najlepszą lokalizację na biuro w Dolinie Krzemowej i San Francisco (dla startupów i VC)?

0

Jakiś czas temu przedstawiłem Wam tańszą alternatywę dla otwierania biura w Kalifornii (link tutaj).

Jeśli jednak jesteście gotowi wyruszyć na podbój tego najbardziej wymagającego rynku startupowego – pamiętajcie, że wybór odpowiedniego miejsca na biuro jest szalenie istotny. Wasza obecność w Kalifornii nie będzie miała sensu, jeśli nie będziecie korzystać z potencjału tego miejsca i uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach i różnych wydarzeniach. Żeby to było jednak możliwe – musicie pracować w pobliżu miejsc, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Dodatkowo – z perspektywy różnych działalności – różne miejsca są tymi właściwymi.

Jak więc wybrać taką lokalizację, żeby być w centrum wydarzeń? Polecam Wam ciekawy artykuł na ten temat (link tutaj) znanego inwestora, Andrew Romansa z Rubicon Venture Capital. Co ciekawe – autora tego tekstu będziecie mogli spotkać już za niecałe 2 miesiące na Impact’17 w Krakowie.

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *