Podsumowanie 5 lat na rynku VC – polecam tekst P. Wilama

0

Piotr Wilam, założyciel funduszu Innovation Nest, napisał bardzo ciekawy tekst, podsumowujący 5 ostatnich lat swojej zawodowej aktywności na rynku Venture Capital (link tutaj).

Polecam zwłaszcza końcówkę, prezentującą doświadczenia Piotra Wilama i jego zespołu, zdobyte w związku z działalnością w Polsce i Dolinie Krzemowej.

Zachęcam do lektury ponieważ Piotr Wilam, jak mało kto rozumie, że w rozwoju polskich startupów ważne są międzynarodowe ambicje i chęć zdobywania rynków poza Polską (w myśl zasady, przedstawionej w Memorandum Inwestycyjnym: „Innovation Nest invests in local entrepreneurs building companies beyond the local niche„). I nie tylko rozumie – ale aktywnie promuje tę strategię! 

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *