Startupy w Pałacu / Edycja B2B

0

14 marca uczestniczyłem w gali konkursu Startupy w Pałacu, organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Startup Poland. W drugiej edycji konkursu rywalizowali ze sobą przedsiębiorcy, oferujący produkty i usługi bezpośrednio dla biznesu (B2B).

Najważniejszą nagrodą w konkursie były „paszporty”, uprawniające do uczestnictwa w zagranicznych misjach gospodarczych Prezydenta RP. Uczestnicy pierwszej edycji odwiedzili wraz z Prezydentem m. in. Szwajcarię i Izrael.

Na zdjęciu poniżej „żywy dowód” na to, że takie akcje przynoszą realny skutek gospodarczy – uczestnicy poprzedniej edycji, którzy nawiązali współpracę w Pałacu Prezydenckim – W. Wardacki, Prezes Zarządu Grupa Azoty oraz M. Stachyra, Dyrektor Zarządzający spółki Nexbio. Dzięki Startupom w Pałacu, Azoty nawiązały relacje jeszcze z 2 innymi startupami.

Startupy w Pałacu to świetna inicjatywa, która pomaga młodym firmom poradzić sobie z jednym z największych wyzwań, to jest nawiązywaniem relacji z potencjalnymi klientami. Więcej informacji na stronie Startup Poland.

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *