Weekendowa anegdotka – Nas i startupy

0

Jeśli oglądaliście czwarty sezon serialu „Sillicon Valley” – to znacie już „Systematic”, utwór nagrany przez DJa Shadow i NASa. Kilka dni temu utwór wyszedł również na niespodziewanej EPce DJa Shadow „The Mountain Has Fallen”.
I choć Nas rapuje, że wolałby sprzedawać broń na ulicach – ponieważ tam zasady są prostsze i uczciwsze w biznesie, to bardzo aktywnie działa na rynku startupów. Przez swój fundusz QueensBridge Venture Partners zainwestował m.in. w Lyft, czy Dropbox.
W rozmowie z CNBC z 2016 roku Nas powiedział: „zawsze chciałem być otoczony przez najmądrzejszych ludzi na świecie i nie ograniczałem się tylko do branży muzycznej. Chcę poznawać ludzi innowacyjnych w różnych dziedzinach, a inwestowanie mi to umożliwia”.

fot. okładka EP „The Mountain has fallen” DJa Shadow

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *