Weekendowa anegdotka – tym razem bardziej poważnie, o bogatych krowach

1

Średnia kwota dotacji dla jednej krowy w UE wynosiła w 2002 roku 2,5 dolara dziennie, a subsydia przypadające średnio na japońską krowę nawet siedem dolarów dziennie. Jednocześnie – 75 proc. mieszkańców Afryki Subsaharyjskiej utrzymuje się dziennie za mniej niż 2 dolary.

– dane za Nicholasem Sternem głównym ekonomistą Banku Światowego w latach 2000 – 2003

fot. Memecenter.com

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

1 komentarz

  1. Wpis zwraca uwagę na kwestię, która wielu osobom umyka – cieszę się, że powstała ta „anegdotka”. Jednocześnie opinię o we wskazanej kwestii każdy musi wyrobić sobie samodzielnie.

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *