Weekendowa anegdotka – jak bogaci są członkowie gabinetu Prezydenta Donalda Trumpa

0

Według szacunków magazynu Forbes – łączny majątek członków gabinetu Prezydenta Donalda Trumpa to 4.3 miliarda dolarów.

Najbogatszym z ludzi Trumpa jest Wilbur Ross, Sekretarz ds. Handlu, który wyceniony został na 2.5 miliarda dolarów. Sekretarz Ross dorobił się restrukturyzując spółki, znajdujące się w słabej kondycji finansowej.

Miliarderką jest również Sekretarz ds. Edukacji, Betsy DeVos, na której majątek składa się dziedzictwo jej rodziny i rodziny jej męża (mąż pani DeVos był CEO grupy Amway US, której jednym z założycieli był jej teść).

Sekretarz Skarbu, Stephen Mnuchin, były partner w Goldman Sachs, wyceniony został na 385 milionów. Natomiast Sekretarz Stanu,Rex Tillerson, zdaniem Forbesa dorobił się szefując koncernowi ExxonMobil 300 milionów dolarów.

Na tym tle skromnie wypada majątek wiceprezydenta Mike Pence’a, szacowany na „jedynie” 800 tysięcy dolarów.

Pełna lista na stronie magazynu Forbes.

Grafiki: Forbes

Share.

About Author

Radzym Wójcik jest adwokatem.   Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego organizowanego przez WPiA UW wraz z Florida College of Law.   Od 2012 roku pracuje w zespole transakcyjnym kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy. Wcześniej pracował w warszawskich biurach kancelarii prawniczych Deloitte Legal i Salans (obecnie Dentons) oraz w dziale prawnym Pioneer TFI i Asset Management.   Obsługiwał szereg transakcji fuzji i przejęć. Pracował przy transakcjach z udziałem funduszy private equity, jak i inwestorów branżowych (w szczególności przy przejęciach w branży medycznej i przemyśle ciężkim). Doradzał przy restrukturyzacjach grup spółek oraz w związku z zawiązywaniem joint-ventures. Prowadzi także doradztwo w zakresie bieżącej działalności spółek.   W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Współpracuje z Fashion Law Business w ramach szkoleń z prawnych aspektów pozyskiwania inwestorów dla przedstawicieli start upów z branży kreatywnej. Jest autorem wielu artykułów o tematyce korporacyjnej i procesowej, publikowanych w dzienniku Rzeczpospolita, a także współzałożycielem i redaktorem bloga korporacyjnie.pl .

Leave A Reply

Filtr antyspamowy *